Olejek z drzewa herbacianego – produkt, który powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce

*ARTYKUŁ PARTNERA - reklama ecospa.pl*


Naturalne metody leczenia oraz pielęgnacji zyskują coraz więcej zwolenników. Z wieloma drobnymi przypadłościami z powodzeniem można sobie poradzić, stosując produkty wolne od sztucznych i często szkodliwych składników. Jednym z surowców, który zdecydowanie warto mieć w swojej domowej apteczce, jest olejek drzewa herbacianego. Czym jest, jakie ma właściwości oraz kiedy warto po niego sięgać? Dowiedz się tego wszystkiego, czytając poniższy artykuł.


Olejek drzewa herbacianego – co to za produkt i jakie ma właściwości?

Olejek drzewa herbacianego to naturalny olejek eteryczny o świeżym ziołowo-drzewnym zapachu. Pozyskuje się go na drodze destylacji parą wodną liści i gałązek drzewa Melaleuca alternifolia L., należącego do gatunku drzew mirtowatych i występującego naturalnie na terenie Australii.

Olejek drzewa herbacianego (https://ecospa.pl/olejek-drzewa-herbacianego) jest znanym i docenianym surowcem w zielarstwie, medycynie naturalnej i aromaterapii. Wszystko za sprawą swojego wyjątkowo cennego i bogatego składu chemicznego. Znaleziono w nim ok. 60 terpenów, takich jak cyneol, sabinen, terpinolen i kadinen, 1-terpinen-4-lol, α- i y-terpinen i p-cymen. Decydują one nie tylko o charakterystycznym zapachu olejku, ale i o jego właściwościach farmakologicznych.

Olejek drzewa herbacianego – kiedy warto po niego sięgnąć?

Olejek drzewa herbacianego szczególne uznanie zdobył za sprawą swoich silnych właściwości antyseptycznych. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Właśnie dlatego surowiec ten jest wykorzystywany zewnętrznie jako środek dezynfekujący oraz działający przeciwzapalnie

Szczególnie sprawdza się przy problemach skórnych, takich jak wypryski, zaskórniki, stany zapalne, nadmierne wydzielanie sebum, łupież czy łuszczyca. Z powodzeniem możesz stosować go miejscowo na zmiany trądzikowe – przyspiesza zanikanie już powstałych wyprysków, jednocześnie łagodząc stany zapalne oraz przeciwdziałając pojawieniu się nowych zmian poprzez swoje przeciwbakteryjne właściwości.

Olejek drzewa herbacianego zawsze warto mieć w swojej apteczce zwłaszcza latem – ułatwia gojenie się drobnych skaleczeń oraz łagodzi świąd po ukąszeniach owadów, działając jednocześnie antyseptycznie w miejscu urazu.  

Jak stosować olejek drzewa herbacianego? Aplikuj go miejscowo w niewielkiej ilości na zmienioną chorobowo skórę, połącz z naturalnymi olejami roślinnymi, aby uzyskać np. serum przeciwtrądzikowe lub wcierkę przeciwłupieżową do włosów, lub dodaj kilka kropli do swoich ulubionych kosmetyków do twarzy, ciała i włosów. 

Olejek drzewa herbacianego – wszechstronnie wspomaga nie tylko ciało, ale i umysł

Olejek drzewa herbacianego jest chętnie używany w aromaterapii skierowanej przeciwko typowym objawom przeziębienia. Stosowany w inhalacji, skutecznie niweluje takie dokuczliwe dolegliwości występujące przy infekcji dróg oddechowych jak katar, zatkany nos, ból gardła, kaszel czy zapalenie zatok.

Surowiec ten pomaga jednak nie tylko przy problemach zdrowotnych. Wspaniale poprawia również nastrój, łagodząc objawy stresu i napięcia. Warto zastosować go w kominku do aromaterapii, dodać odrobinę do kąpieli lub do oliwki do masażu.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka