Grzejniki przenośne – wygodny sposób na skuteczne ogrzewanie
*ARTYKUŁ PARTNERA - reklama econovli.pl *
W naszym klimacie domowe wnętrza wymagają zastosowania urządzeń grzewczych, by utrzymać optymalne warunki termiczne w chłodniejszych okresach roku. Do tego celu wykorzystuje się rozbudowane instalacje, ale też praktyczne urządzenia mobilne.
Kiedy i w jakich pomieszczeniach warto zastosować grzejnik przenośny? Jakie
rozwiązanie najlepiej wykorzystać? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.
Kiedy warto zastosować grzejniki przenośne?
Grzejniki przenośne to niezmiernie praktyczne urządzenia grzewcze, z których korzysta się w rozmaitych sytuacjach. Stosuje się je jako ogrzewanie uzupełniające dla podstawowej instalacji, gdy chwilowo trzeba podnieść temperaturę w wybranej przestrzeni – np. w chłodniejsze dni lub jeśli z wnętrza korzystają okazjonalnie osoby o szczególnych potrzebach.
Urządzenia mobilne potrafią również zastąpić standardową instalację. Stosuje się je w okresach przejściowych, gdy uruchomienie centralnego kotła byłoby nieopłacalne, bądź gdy nie można jeszcze liczyć na ciepło z miejskiej sieci, a temperatury zaczynają spadać. To też idealne rozwiązanie do wnętrz, w których montaż rozbudowanej instalacji ze względów konstrukcyjnych, ekonomicznych lub prawnych nie jest wskazany. Takie rozwiązania ustawia się zatem w okazjonalnie wykorzystywanych garażach, piwnicach i na poddaszach, w zabytkowych budynkach lub domkach letniskowych. Dzięki grzejnikom przenośnym nawet w takich miejscach da się stworzyć optymalny komfort termiczny.
W jakich wnętrzach ustawić grzejnik mobilny?
Przenośne urządzenia grzewcze, jak choćby te, które oferuje: Econovli.pl, mogą być wygodnie i bezpiecznie stosowane w rozmaitych typach pomieszczeń. Oprócz wcześniej wymienionych najczęściej spotyka się je w łazienkach, gdzie pozwalają podnieść temperaturę na czas kąpieli, by ograniczyć dyskomfort nawet najbardziej wrażliwych użytkowników (np. małych dzieci). To także idealne rozwiązanie, by w razie potrzeby dogrzać sypialnię lub salon.
Urządzenia przenośne stosuje się także chętnie w pomieszczeniach biurowych, by szybko i skutecznie podnieść temperaturę. Ich niewątpliwą zaletą są kompaktowe rozmiary, łatwość przenoszenia z miejsca na miejsca oraz efektywne działanie, dzięki czemu da się w krótkim czasie uzyskać optymalne warunki do działania, zgodne z przepisami BHP i potrzebami pracowników.
Rodzaje grzejników przenośnych – na co się zdecydować?
Wybór grzejników mobilnych dostępnych na rynku jest naprawdę spory. Do podstawowych rozwiązań zaliczają się:
- konwektory,
- grzejniki olejowe,
- promienniki elektryczne,
- termowentylatory.
Najpopularniejszym typem grzejnika do szybkiego ogrzania wnętrz są konwektory, które zasysają powietrze dołem, ogrzewają je, by następnie wydmuchać ciepłe górą. Prowadzi to do wymuszenia dodatkowej rotacji powietrza – co z jednej strony ułatwia ogrzanie wnętrza, z drugiej sprawia, że razem z powietrzem unoszą się pyły, kurz i roztocza.
Grzejniki olejowe to konstrukcje, w których zamiast wody krąży olej. Wymagają więcej czasu do pełnego rozgrzania się, jednak później długo oddają ciepło, nawet po wyłączeniu urządzenia.
Promienniki elektryczne wykorzystują podczerwień, by podnieść temperaturę w pokoju. W ich przypadku ogrzewa się ciała stałe, znajdujące się na drodze fal (przegrody, meble, ludzi). Dopiero one wypromieniowują ciepło do powietrza. Pozwala to w krótkim czasie ogrzać wnętrze lub taras.
Termowentylatory to natomiast klasyczne wentylatory wyposażone w grzałkę. Zasysane powietrze jest ogrzewane i następnie wydmuchiwane do pomieszczenia. Są niewielkie, wydajne i proste w użytkowaniu.
Skuteczne ogrzewanie nie tylko do domowych wnętrz
Ogrzewanie domowych czy biurowych wnętrz wcale nie musi być trudne. Oprócz standardowych instalacji można bowiem zastosować urządzenia przenośne, dzięki którym da się szybko i skutecznie podnieść temperaturę niemal w każdej przestrzeni. Wystarczy tylko dobrać rozwiązanie do indywidualnych potrzeb.
Marcelka ja także używam grzejników przenośnych.
OdpowiedzUsuńSuper! Ciekawe rozwiązanie do domu.
OdpowiedzUsuń