Czas znaleźć hobby na długie jesienne wieczory - a może robótki na drutach ?
Jesień, długie wieczory przy kubku gorącej aromatycznej herbaty. Idealny czas, aby zacząć coś dziergać. Bo przecież właśnie to robiły nasze babcie podczas długich jesiennych wieczorów - dziergały na drutach ciepłe swetry, szale i czapki, które były bardzo potrzebne na zbliżającą się zimę. Ja w dzieciństwie też uczyłam się od mamy robić na drutach, niestety obecnie niewiele z tego pamiętam. Jednak jedno jest pewne - skoro jako dziecko robiłam na drutach i jakoś mi to szło, bo moja Barbie miała czapkę i szalik, które sama dla niej zrobiłam, to tym bardziej teraz przypomnienie sobie robótek ręcznych nie powinno mi sprawić większej trudności. A każdy moment jest dobry, żeby się czegoś nauczyć.
Zaczynamy robić na drutach - od czego zacząć? Oczywiście od zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt, absolutne minimum to druty i trochę wełny. Kolejna rzecz to nauczenie się podstawowych splotów, bez których nie będziemy mogli pójść dalej i uczyć się tych bardziej skomplikowanych.
Znam sploty, teraz pora zrobić coś swojego - czyli od czego zacząć. Według mnie swoją przygodę z robótkami ręcznymi warto zacząć od rzeczy relatywnie łatwych. Na pierwszy rzut zdecydowałabym się na wykonanie szalika, niby to trochę taki banał, ale z drugiej strony rzecz przydatna i nie może się nie udać. W miarę dochodzenia do wprawy i poznawania nowych możliwości w robieniu na drutach będziemy mogli pójść dalej i nawet się nie obejrzymy, kiedy to stworzymy swój pierwszy sweter.
Ciekawym rozwiązaniem na początek są zestawy startowe #weareknitters - w takim zestawie znajdziemy wszystko co jest niezbędne do wykonania danej rzeczy - przykładowo wybieramy zestaw ze swetrem, w którym znajdziemy wełnę, druty i dokładną instrukcję co do tego jak owy sweter wykonać własnymi rękami. Zaczynając swoją przygodę z drutami warto sięgnąć po taki zestaw - mają one różne poziomy trudności, co znacznie ułatwia wybór. Zresztą - wszystko to, co nam potrzebne do tego aby rozpocząć robótki ręczne w domu znajdziemy w ofercie WE RE KNITTERS. Obecnie trwa tam promocja urodzinowa, dzięki której zaoszczędzimy aż 25% na wszystkie produkty. We Are Knitters promocje dostępne są na stronie Newsweek.pl. Promocja trwa od 24.09 do 27.09!
Po skompletowaniu niezbędnych akcesoriów - zaczynamy tworzyć swoje jesienno-zimowe dodatki. Nowa czapka, szalik i rękawiczki, do tego wykonane samodzielnie to ogromna radość.
Umiecie robić na drutach?
Jaka była pierwsza rzecz, jaką udało się Wam zrobić?
O widze ze nie tylko mamy blogi ale i wspolne hobby ;) <3
OdpowiedzUsuńNa drutach nigdy nie uczyłam się robić, ale trochę na szydełku próbowałam jak byłam młodsza, nie szło mi to tak dobrze i nie wkręciłam się w to. za to od dzieciństwa wyszywam metodą krzyżykową i uwielbiam ten rodzaj hobby, który tak dobrze relaksuje :)
OdpowiedzUsuńchyba nie miałabym cierpliwości
OdpowiedzUsuńDawno temu mama próbowała mnie nauczyć, ale jestem antytalentem do prac manualnych ;D
OdpowiedzUsuńJako nastolatka robiłam na drutach szaliki,kominy,nic innego nie umiałam,tylko jeden prosty ścieg :D Sama się zastanawiam czy go jeszcze pamiętam,może pora sobie przypomnieć i wydziergać szalik jakiego nie ma nikt :D
OdpowiedzUsuńuwielbiam sweterki zimą :)
OdpowiedzUsuń_____________
Sprawdź moją nową stronę ♥ daria-porcelain.pl
Nie umiem robić na drutach, ale chciałabym kiedyś zrobić szalik :D
OdpowiedzUsuńBardzo podobają mi się kocyki, szale czy sweterki robione tak w domu :) Świetne hobby ;)
OdpowiedzUsuńKiedy byłam w gimnazjum to robiliśmy coś na drutach w ramach akcji charytatywnej. Nie weszło mi to jednak w krew i po wszystkim dałam sobie spokój.
OdpowiedzUsuńKocyki dla dzieci za mną chodzą :) na drutach robiła moja siostra, ciotka.. :)
OdpowiedzUsuń